Etkinlikler

Türk Eximbank ile Bpifrance Assurance Export Arasında Kapsamlı Bir İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Fransa, 05 Ocak 2018

Sayın Cumhurbaşkanımızın 5 Ocak 2018 tarihinde Fransa’ya gerçekleştirdiği resmi ziyaret sırasında Türk Eximbank ile Bpifrance Assurance Export arasında kapsamlı bir işbirliği anlaşması imzalanmıştır. Anlaşmayı, Bankamız adına Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım, Bpifrance Assurance Export adına ise kurumun CEO’su Sayın Christophe Viprey imzalamıştır.

Bahse konu İşbirliği Anlaşmasıyla, Türkiye’de ve Fransa’da yerleşik firmaların üçüncü ülkelerde birlikte gerçekleştirecekleri projeler kapsamında kendi ülkelerinden yapacakları mal ve hizmet ihracatına Türk Eximbank ve Bpifrance Assurance Export tarafından ortak sigorta ve garanti sağlanması amaçlanmaktadır. Anlaşma ile işlem bazında belirlenecek lider ihracat destek kuruluşunun şemsiyesi altında oluşturulacak tek dokümantasyon ile daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflenmektedir.

Türk Eximbank, yurtdışındaki muhataplarıyla gerçekleştirdiği bu ve benzer stratejik ortaklıklarla Türk firmalarının ilave finansman kaynaklarına erişimlerinin artırılarak daha rekabetçi olmalarına ve yurtdışındaki firmalar ile kuracakları ortaklıklar yoluyla sundukları hizmetlerin yelpazesizini genişletmelerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Türk Eximbank, müteahhitlik sektöründen aldığı olumlu geribildirimler ve benzer anlaşmaların sayısının artırılması talebi doğrultusunda önümüzdeki dönemde bu alandaki çalışmalarına hız vermek suretiyle ülkemiz ihracatına verdiği desteği daha üst seviyelere taşıyacaktır.