| esube
Kurumsal
2017 Yılı Duyuruları
 
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI- İZMİR

   

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım, 20 Nisan 2017 Perşembe günü, saat 17:30’da, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) düzenlediği, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu toplantıda, İzmir Wyndham Özdilek Otel’de sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

   

   
   
   
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI- KAHRAMANMARAŞ
  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım, 20 Nisan 2017 günü, saat 09:30’da Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda sektör temsilcileriyle bir araya geldi.
   
   
 • SERBEST BÖLGELERE YAPILAN MAKİNE / TECHİZAT SATIMININ FİNANSMANI

   

  TCMB’nin yeni düzenlemesi sonrası Türkiye’de kurulan ‘Serbest Bölgelere’ makine/teçhizat, demirbaş ve parçalarını satan firmalar da Bankamızca kredilendirilebilecektir.

  Serbest Bölgeye satılacak eşyanın Serbest Bölgedeki firmalarca makine/teçhizat, demirbaşa kayıtlı eşya veya bunların parçası olarak kullanılacağı tevsik edilmelidir.

  Buna göre, krediye ilişkin ihracat taahhüdünün kapatılabilmesi için aşağıdaki belgelerin Bankamıza sunulması yeterli olacaktır;

  ·       Serbest Bölge Müdürlüklerince Onaylı Serbest Bölge İşlem Formu,

  ·       Ön Statü Belgesi,

  ·       Gümrük Beyannamesi,

  ·       Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü ile Serbest Bölge Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği tutanak.

   
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - İSTANBUL

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM, 18 Nisan 2017 Salı günü, “Makine İhracatına Yönelik Türk Eximbank Destekleri” Toplantısında İstanbul’da 

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım 18 Nisan 2017 Salı günü Saat 10.00’da, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri OAİB (Makine İhracatçıları Birliği), Yeşilköy WOW Otel’de düzenlediği, “Makine İhracatına Yönelik Türk Eximbank Destekleri” konulu toplantıda, sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

   

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - KAHRAMANMARAŞ
   

  Türk Eximbank Yöneticileri, 20 Nisan 2017 Perşembe günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında Kahramanmaraş’ta

  Türk Eximbank Yöneticileri ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 09:30’da, Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası’nın düzenlediği, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası’nda sektör temsilcileri ile bir araya gelecek.

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - İZMİR
   

  Türk Eximbank Yöneticileri, 20 Nisan 2017 Perşembe günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” Toplantısında İZMİR ’de

  Türk Eximbank Yöneticileri, 20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 16:00’da, Taşıt Araçları Yan San. Derneği’nin (TAYSAD) düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu toplantıda, Wyndham Özdilek Otel’de sektör temsilcileri ile bir araya gelecek.

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - İSTANBUL
  Türk Eximbank ve KGF yöneticileri, 13 Nisan 2017 Perşembe günü saat 13.00’de, Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin WOW Otel’de organize ettiği  “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu bilgilendirme toplantısında sektör temsilcileri ile bir araya geldi Sanayici ve ihracatçılara KGF ve Türk Eximbank’ın imkânları anlatıldı
   
   
   
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - ESKİŞEHİR

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 11 Nisan 2017 Salı günü Saat 14.00’de, Eskişehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Eskişehir Sanayi Odasının Tasigo Otel’de organize ettiği  “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, sektör temsilcileri ile bir araya geldi.  Sanayici ve ihracatçılara KGF ve Türk Eximbank’ın imkânları anlatıldı.

   
   
   
   
   
   
   
   
 • GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ADNAN YILDIRIM BLOOMBERG HT KANALINDA CANLI YAYINDA
 • Türk Eximbank İle EBSO Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
   

  Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. ile Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) arasında Oda üyelerinin Banka faaliyetlerinden daha etkin bir şekilde faydalanmasının sağlanması hususunda işbirliği protokolü imzalandı.

  Bu işbirliği protokolü ile Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda, Türk Eximbank’ın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olan, Bankamız ile ihracatçılarımız arasında birköprü oluşturacak irtibat noktası oluşturuluyor. Böylece EBSO ve bağlı OSB’ler bünyesinde faaliyet gösteren firmalarımızın, Bankamızın kredi, sigorta ve diğer hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda Oda üyelerinin, ihracata yönelmenin avantajları konusunda farkındalıklarının artırılması da sağlanacaktır.

  Bu irtibat noktaları aracılığıyla bir yandan Türk Eximbank’ın faaliyetleri ihracatçılarımıza daha iyi anlatılabilecek; diğer yandan da ihracatçılarımızın Bankaya erişimi kolaylaştırılacaktır. Bu vesile ile EBSO bünyesindeki firmalar, ihracatın finansmanı konusunda Bankamızın sunduğu makul koşullu kredi ve alacak sigortası imkânından faydalanarak, daha rahat, güvenli ve istikrarlı bir finansman ortamında ticaret yapma imkânına kavuşacaktır.

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - İSTANBUL
  Türk Eximbank ve KGF yöneticileri, 13 Nisan 2017 Perşembe günü saat 13.00’de, Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin WOW Otel’de organize ettiği  “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu bilgilendirme toplantısında sektör temsilcileri ile bir araya gelecek. Sanayici ve ihracatçılara KGF ve Türk Eximbank’ın imkânları anlatılacak.
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - ESKİŞEHİR

   

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM, 11 Nisan 2017 Salı günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında Eskişehir’de 

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 11 Nisan 2017 Salı günü Saat 14.00’de, Eskişehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Eskişehir Sanayi Odasının Tasigo Otel’de organize ettiği  “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, sektör temsilcileri ile bir araya gelecek.  Sanayici ve ihracatçılara KGF ve Türk Eximbank’ın imkânları anlatılacak

 • BANKAMIZ DENİZLİ ŞUBESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

  T.C. Ekonomi Bakanı Sayın  Nihat ZEYBEKCİ tarafından, 07 Nisan 2017 saat 09:00’ da Türk Eximbank Denizli Şubesinin açılışı gerçekleştirilmiştir.

   

  Denizli'ye ve İhracatçılarımıza hayırlı olsun.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - İSTANBUL

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 06 Nisan 2017 Perşembe günü Saat 14.00’de, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), Yeşilköy WOW Otel Konferans Salonunda düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, sektör temsilcileri ile bir araya geldi.  Sanayici ve ihracatçılara KGF ve Türk Eximbank’ın imkânları anlatıldı.

   
   
   
   
 • Bankamız Denizli Şubesi Açılışı

  T.C. Ekonomi Bakanı Sayın  Nihat ZEYBEKCİ tarafından, 07 Nisan 2017 saat 09:00’ da Türk Eximbank Denizli Şubesinin açılışı gerçekleştirilecektir

   

  Denizli'ye ve İhracatçılarımıza hayırlı olsun.

   
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - KONYA
  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 04 Nisan 2017 Salı günü saat 14.00’de, Konya Ticaret Odası’nın düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda sektör temsilcileri ile bir araya geldi.
   
   
   
   
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - AKSARAY

  TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI AKSARAY’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

   

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 04 Nisan 2017 Salı günü Saat 10.00’da, Aksaray Sanayi Odası ve Aksaray Ticaret Odası’nın ortaklaşa düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, Aksaray Kültür Merkezi Salonunda sektör temsilcileri ile bir araya gelerek sanayici ve ihracatçılara KGF ve Türk Eximbank’ın imkânlarını anlattılar.

   

        

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - İZMİR
   

  TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - İZMİR

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım, 07 Nisan 2017 Cuma günü Saat 16.00’da, ESBAŞ’ın (Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş), ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu toplantıda, sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Sanayici ve ihracatçılara Türk Eximbank’ın imkânları anlatıldı.

   

   

   

   

   

   

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - İSTANBUL
   
  Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM, 06 Nisan 2017 Perşembe günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında İstanbul’da
   
  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 06 Nisan 2017 Perşembe günü Saat 14.00’de, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), Yeşilköy WOW Otel Konferans Salonunda düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, sektör temsilcileri ile bir araya gelecek.  Sanayici ve ihracatçılara KGF ve Türk Eximbank’ın imkânları anlatılacak.
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - KONYA

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM, 04 Nisan 2017 Salı günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında Konya’da 

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 04 Nisan 2017 Salı günü saat 14.00’de, Konya Ticaret Odası’nın düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda sektör temsilcileri ile bir araya gelecek

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KAYSERİ OSB’de GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 23 Mart 2017 Perşembe günü saat 14.00’de, Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda sanayicilerle bir araya geldi.

   
   
   
   
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ANADOLU HOTEL DOWTOWN’DA YAPILDI

   

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 21 Mart 2017 Salı günü saat 15.00’de, Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin (YATSİAD) düzenlediği, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda Anadolu Hotel Dowtown’ da sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

   
   
   
   
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI – ANKARA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
   

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 21 Mart 2017 Salı günü saat 10.30’da, Ankara Sanayi Odası’nın düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi Salonunda sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

   
   
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI BOLU’ DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
   

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 20 Mart 2017 Pazartesi günü 15.00 de, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

 • DENİZLİ PLATFORMU TARAFINDAN “İŞ DÜNYASI İSTİŞARE TOPLANTISI” DÜZENLENDİ
   
   

  Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu organizasyonunda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan KAYA, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK, DTO Başkanı Sayın Uğur ERDOĞAN, Türk Eximbank Genel Müdürü Sayın Adnan YILDIRIM, DSO Başkanı Sayın Müjdat KEÇECİ, DTB Başkanı İbrahim TEFENLİLİ, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Musa ÇELİKKOL, Denizli Platformunda yer alan Dernek Başkanları ve üyeleri, çok sayıda işadamı ve sanayicinin katılımlarıyla 16 Mart 2017 tarihinde Denizli Anemon Otel'de "İş Dünyası İstişare Toplantısı" düzenlendi. Toplantı, işadamlarının ve sanayicilerin yanısıra Denizli 'de yer alan kurum/kuruluşların müdürleri , banka müdürleri yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

  DENİZLİ PLATFORMUNUN DÖNEM SÖZCÜLÜĞÜ DENİB'TEN DTO'YA GEÇTİ

  Denizli Platformu Dönem sözcülüğünü yürüten ve İstişare Toplantısı'nın açılış konuşmasını gerçekleştiren TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT, Denizli Platformu'nun DENİB Dönem Sözcülüğünde geçen son 1 yıllık süreçte gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi vererek, Denizli Platformu'nun bugün itibariyle toplam 24 oda ve dernekten oluştuğunu ve bu kurumların toplam üye sayısının 50.000'in üzerinde olduğunu belirtti.

  Toplantıda, Denizli Platformu Dönem Sözcülüğü görevi, Denizli Ticaret Odası'na devri gerçekleştirildi.

  PANEL YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan KAYA ve Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ ile Denizli Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK'ın konuşmalarının ve değerlendirmelerinin ardından, TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert moderatörlüğünde , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Sayın Dr. Ahmet Altıparmak, Türk Eximbank Genel Müdürü Sayın Adnan Yıldırım, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Sayın Volkan Ağar, Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürü Sayın Ahmet Erkan Çetinkayış, Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Sayın İbrahim Uslu, Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Sayın Uğur Öztürk, Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Sayın Zafer Soylu ve Denizli Platformu dönem sözcüsü DTO Başkanı Sayın Uğur ERDOĞAN'ın katılımıyla sanayici ve işadamlarının sorun ve önerilerinin paylaşıldığı panele geçildi.

  Sanayici ve işadamlarının soruları, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKÇİ ve Bakanlık ilgili Genel Müdürleri tarafından yanıt verildi.

 • TÜRK EXİMBANK’IN YILLIK STRATEJİ VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI 10 – 12 MART TARİHLERİNDE ÇEŞME’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

   

  TÜRK EXIMBANK ŞUBELEŞMEYE KARAR VERDİ

  Türk Eximbank ülkemizin tek resmi destekli ihracat finansman kuruluşu olarak, ihracatçılarımıza, döviz kazandırıcı hizmetler alanındaki firmalarımıza ve yurt dışında faaliyet gösteren müteahhitlerimize sağladığı nakdi kredi ve alacak sigortası desteği ile ülkemiz finansmanında önemli bir rol oynamaktadır. Bankacılık sektörü tarafından sağlanan ihracat kredilerinin %42’si Türk Eximbank tarafından kullandırılmaktadır.

  Türk Eximbank 2016 yılında ihracatçılarımıza sağladığı nakdi kredi ve sigorta desteğini %9 oranında artırarak 33 milyar dolara yükseltmiştir. Böylece ülkemiz tarafından gerçekleştirilen her 100 dolarlık ihracatın 23 dolarına finansman desteği vermiştir. Banka’nın 2017 yılı hedefi ise sağladığı desteği %21 oranında artırarak 40 milyar dolara çıkartmaktır. Bu sayede desteklenen ihracat miktarı her 100 dolar için 26 dolara yükseltilebilecektir.

  Bankanın hedeflerine ulaşılması için izlenecek stratejinin belirlenmesi amacıyla Türk Eximbank’ın yöneticileri 10 – 12 Mart tarihleri arasında Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM başkanlığında gerçekleştirilen Strateji ve Değerlendirme toplantısında Çeşme’de biraraya geldi.

  2017 yılında Türk Eximbank’ın nakdi kredi ve alacak sigortası desteğinin artırılması amacıyla yeni uygulamaların ihracatçılarımızın hizmetine sunulması ve yeni pazarlara açılmanın kolaylaştırılması amacıyla diğer ülkelerdeki ihracat finansman kuruluşları ile gerçekleştirilen işbirliklerinin artırılmasına karar verildi.  

  Ayrıca, Türk Eximbank’ın mevcut durumda 7.700 olan müşteri sayısını artırmak için ihtiyaç duyulan stratejilerin tartışıldığı toplantıda,  ülkemizde bulunan 65 bini mal ihracatçısı kalanı döviz kazandırıcı hizmetler ve yurtdışı müteahhitlik alanında faaliyet gösteren firmalarımız olmak üzere toplam 100 bin ihracatçıya ulaşma hedefi vurgulandı. Bu amaçla şimdiye kadar 9 ilde ihracatçı ve sanayicilerle gerçekleştirilen tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerine, yeni iller ve sektörler ile devam edilmesine karar verildi.

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım kapanış konuşmasında, "Bankanın organizasyon yapısı daha fazla ihracatçıya ulaşacak şekilde yapılandırılacaktır. Hali hazırda Türk Eximbank İstanbul’da Genel Müdürlüğü, Ankara ve İzmir’de Bölge Müdürlükleri, Gaziantep’te şubesi ve 9 ilde irtibat büroları ile hizmet vermektedir. İlk aşamada irtibat bürolarından Denizli, Bursa ve Adana şube olarak yapılandırılacaktır. Sırasıyla diğer altı irtibat bürosu da şubeye dönüştürülecektir. Ayrıca Bankamızın faaliyet göstermediği yerlerde ve büyük Organize Sanayi Bölgelerinde de kademeli olarak yeni irtibat büroları açılacaktır." dedi. 

   

   

   

   

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - KAYSERİ

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM, 23 Mart 2017 Perşembe günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında Kayseri’de 

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 23 Mart 2017 Perşembe günü saat 14.00’de, Akdeniz İhracatçı Birliklerinin (AKİB) düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda sektör temsilcileri ile bir araya gelecek

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI – ANKARA (YATSİAD)

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM, 21 Mart 2017 Salı günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında Ankara’da 

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 21 Mart 2017 Salı günü saat 15.00’de, Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin (YATSİAD) düzenlediği, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda Anadolu Hotel Dowtown’ da sektör temsilcileri ile bir araya gelecek

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - ANKARA SANAYİ ODASI

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM, 21 Mart 2017 Salı günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında Ankara’da 

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 21 Mart 2017 Salı günü saat 10.30’da, Ankara Sanayi Odası’nın düzenlediği,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi Salonunda sektör temsilcileri ile bir araya gelecek  

 • TÜRK EXİMBANK, 400 MİLYON EURO TUTARINDA BİR SENDİKASYON KREDİSİ SAĞLADI (15.03.2017)

  Türk Eximbank, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Ltd.’nin (“BTMU”) koordinatörlüğünde, 22 bankanın katılımı ile 1 yıl vadeli 400 milyon Euro (370,5 milyon Euro ve 31 milyon Dolar) tutarında bir Euro sendikasyon kredisi sağladığını duyurdu.  

  Banka’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Eximbank 20 Mart’ta vadesi dolacak olan yaklaşık 275 milyon Euro tutarındaki işlemi % 145 oranında yenilemiş oldu. Sendikasyon işlemindeki bu başarıda Türkiye’ye olan güvenin yanı sıra Banka’nın son yıllarda hızla büyüyen bilançosuyla bağlantılı olarak geliştirdiği ilişkiler de etkili oldu.

  İşlemin faiz oranı EURIBOR/LIBOR artı 110 baz puan olarak gerçekleşti. Bu işlem ile Türk Eximbank’ın sendikasyon piyasasından elde ettiği fon tutarı 1,3 milyar Euro’ya yükseldi.

  Söz konusu krediye ilişkin anlaşmayı, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve katılımcı banka yetkilileri, 14 Mart 2017 tarihinde Londra’da imzaladı. 

   
   
 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - İZMİR

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM, 10 Mart 2017 Cuma  günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” Toplantısında İzmir’de 

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım, 10 Mart 2017 Cuma günü, 16.00 - 17.30 saatleri arasında, Ege Genç İş Adamları Derneği’nde (EGİAD) gerçekleşecek olan,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu toplantıda sektör temsilcileri ile bir araya gelecek

 • TÜRK EXİMBANK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - GAZİANTEP

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan YILDIRIM, 09 Mart 2017 Perşembe günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında Gaziantep’te 

  Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü Sayın İsmet Gergerli, 09 Mart 2017 Perşembe günü 14.00 - 16.15 saatleri arasında, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Toplantı Salonunda gerçekleşecek olan,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda sektör temsilcileri ile bir araya gelecek.

 • İhracat ve Döviz Kazandırıcı Hizmetler Reeskont Kredilerine İlişkin Basın Duyurusu (20.02.2017)
  İlgili duyuru için tıklayınız.
 • Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan YILDIRIM, 20 Şubat 2017 Pazartesi günü Aydın’da (17.02.2017)

  Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Aydın Ticaret Odası, Aydın Sanayi Odası ve Aydın Ticaret Borsası’nın düzenlediği, 11.00 – 12.30 saatleri arasında Anemon Hotel’de gerçekleşecek olan, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu toplantıda bilgi verecekler.

 • Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan YILDIRIM, 21 Şubat 2017 Salı günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında Bursa’da (17.02.2017)
  Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli, 21 Şubat 2017 Salı günü saat 09.30 – 12.15 saatleri arasında, Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Mavi Salon’da gerçekleşecek olan,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda bilgi verecekler.
 • Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan YILDIRIM, 21 Şubat 2017 Salı günü Kocaeli’nde (17.02.2017)

  Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, 21 Şubat 2017 Salı günü, 17.30 – 19.00 saatleri arasında Kocaeli Sanayi Odası’nın organizasyonunda gerçekleşecek olan, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu toplantıda bilgi verecekler.

 • Döviz Kazandırıcı İşlemler İçin Aracı Bankalar Vasıtasıyla Kullandırılan Sevk Öncesi İhracat Kredileri (15.02.2017)

  Bankamız kaynakları ile diğer bankalar aracılığı ile kullandırılan Sevk Öncesi İhracat Kredileri (SÖİK), mal ihracatının yanında ayrıca aşağıdaki döviz kazandırıcı faaliyetlerin finansmanı için de kullandırılabilmektedir.

  ·       Turizm firmaları ile seyahat acentelerinin döviz girdisi sağlayan turizm faaliyetleri,

  ·       Uluslararası taşımacılık firmalarının döviz girdisi sağlayan kara, deniz veya hava ulaştırma hizmet ve faaliyetleri,

  ·       Yabancı uyruklulara (diplomatik temsilcilikler ve mensupları dâhil), turistlere veya yurt dışında çalışan Türk vatandaşlarına ülkemizde bulundukları sürede, bedelleri yurt dışındaki sağlık ve sigorta kuruluşlarından tahsil edilmek kaydıyla döviz karşılığı verilecek sağlık hizmetleri,

  ·       Yurt dışına yönelik olarak gerçekleştirilecek müteahhitlik, müşavirlik, yazılım ve mühendislik hizmetleri gibi döviz kazandırıcı hizmet projeleri,

  ·       Bedelleri döviz olarak alınmak kaydıyla, yurt dışında yerleşik firmalar adına garanti kapsamında gerçekleştirilen bakım ve onarım hizmetleri, yabancı bandıralı gemi, uçak veya tırların bakım ve onarımı ile bunlar için yapılan mal (yakıt ve madeni yağlar hariç) ve hizmet satışları,

  ·       Yurt içinde yerleşik haber ajanslarınca, yurt dışındaki yayın organlarına yapılan görüntülü veya görüntüsüz haber satışları

  faaliyetleri SÖİK programı kapsamında finanse edilebilecek olup, bu konularda yapılacak başvurular krediye aracılık eden Türkiye’deki mevduat ve katılım bankaları tarafından değerlendirilebilmektedir.

 • Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan YILDIRIM, 15 Şubat 2017 Çarşamba günü, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” Toplantısında (13.02.2017)
   
   Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli, 15 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 14:00’de, İstanbul Renaissance Polat Hotel’de,İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” konulu toplantıda bilgi verecekler.
 • Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan YILDIRIM, 16 Şubat 2017 Perşembe günü Adana’da (13.02.2017)
   
  Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli, 16 Şubat 2017 Perşembe günü 14.00 – 16.30 saatleri arasında Adana Sanayi Odası Salonu’ndaki toplantıda, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank ile KGF İşbirliği” hakkında bilgi verecekler.
 • Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan YILDIRIM, 17 Şubat 2017 Cuma günü İzmir’de (13.02.2017)
   
  Adnan Yıldırım, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin, 10.00–12.00 saatleri arasında Ramada Hotel’de düzenlediği, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu toplantıda bilgi verecekler.
   

  Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, 17 Şubat 2017 Cuma günü İzmir’deki ikinci toplantısını 16.00-17.30 saatleri arasında Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirecek olup, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konusunda bilgi verecekler.

 • Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan YILDIRIM 9 Şubat 2017 Perşembe Günü Denizli’de (07.02.2017)
   

  Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli, 9 Şubat 2017 Perşembe günü saat 13:30’da Denizli Anemon Otel’de Türk Eximbank ve KGF imkanları ile iki kuruluş arasındaki işbirliği hakkında bilgi verecekler.

 • Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan YILDIRIM 10 Şubat 2017 Cuma Günü Manisa’da (07.02.2017)

  Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli, 10 Şubat 2017 Cuma günü saat 15:00’de Manisa Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda Türk Eximbank ve KGF imkanları ile iki kuruluş arasındaki işbirliği hakkında bilgi verecekler.

 • Türk Eximbank işbirliği ağını genişletiyor, finansal kiralama şirketleri aracılığıyla orta-uzun vadeli kredi kullandırılacaktır. (07.02.2017)
   

  Türk Eximbank, Ekim 2016’da Dünya Bankası’ndan Hazine Müsteşarlığı garantisi altında ihracatçılarımızın orta ve uzun vadeli finansman ihtiyaçlarını desteklemek amacıyla 300 milyon ABD Doları tutarında bir kredi sağlamıştır. Söz konusu kredinin toplam 100 milyon ABD Doları tutarındaki kısmı, beş finansal kiralama şirketi aracılığıyla KOBİ’lere ve çalışan sayısı 1.500’den az olan orta ölçekli firmalara kullandırılacaktır.

  Türk Eximbank’ın ihracata finansal kiralama şirketleri aracılığıyla destek olması bakımından bu kredi bir ilk olacaktır. Bu kapsamda, 3 Şubat 2017 tarihinde Ak Finansal Kiralama, Finans Finansal Kiralama, Yapı Kredi Finansal Kiralama, İş Finansal Kiralama ve Garanti Finansal Kiralama ile işbirliği protokolü imzalanmıştır.

  Anlaşmaya göre, Türk Eximbank her bir finansal kiralama şirketine 20 milyon ABD Doları tutarında kredi kullandıracaktır. Kredi ile, ihracatçılarımızın yatırım amaçlı finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere; ihracat taahhüdü karşılığında, düşük faizli, orta ve uzun vadeli destek sağlanacaktır.

 • Türk Eximbank 12 Ocak 2017 tarihli Olağanüstü Genel Kurulu’nda “kayıtlı sermaye” sistemine geçmiştir. Banka’nın sermayesi 10 milyar TL’na yükseltilecektir. (07.02.2017)